A mostani frissítés alapján főszerepben áll összeállítani a lényeget:
Új helyettes államtitkárok nagy pénzekkel a Tisza-kormányban – közben védelem nélkül maradhatnak a gyerekek
Bejelentett kinevezések
Szociális pályán társadalmi és jogi kérdések állnak kockán, miközben fontos intézkedésekről még semmi sincs.
Kátai-Németh Vilmos miniszter vasárnap bejelentette Facebook-on három helyettes államtitkár kinevezését. Dr. Tóth Kinga Dóra államtitkár alá betöltendő pozíciókra: Bódy Éva (szociális igazgatás, idősek), dr. Sziklai István (szociálpolitika) és dr. Makay Zsuzsanna (családpolitika).
Rétvári Bence korábban rámutatott: míg a társadalmi szférában dolgozók köztök bére emelésre továbbra is vár, a vezető posztokért jelentős jutalmak járnak.
Sajtóközlemény és az állítások
Megszűnik a rendőri jelenlét a gyermekotthonokban
– jelentette be Kátai-Németh.
A miniszter szakmai megközelítésre hivatkozott, de félrevezető volt. A rendőrség december óta nem gyermekotthonokban, hanem kizárólag bűnügyi előzményű fiatalok befogadásával foglalkozó javítóintézetekben működött. Ezeket a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokság átvette tavaly a Szőlő utcai események után. Terhek nélkülözhetik most azonban a gyermekvédelmet, ami június 3-án alakult meg, és mindössze egy sajtóközleményt produkált eddig.
Vélemények és nyilvánosság
🍃 Intézményi felelőtlenség és kettős mérce kell a nyilvánosság lencséjébe? A kinevezések díjazása kérdésekre válaszolgat, a gyermekek védelme – pedig nem csak karillerü varral válaszol a gyakorlatban.
A közrend netovább – kíván vátrányság – állati szinten tart parancsnok-szintn.
“

